Григор Димитров се изкачи с едно място в световната англиста и вече е №22 с актив от 1750 точки. Българинът не е никак далеч от завръщане в Топ 20, тъй като в момента е само на 38 пункта зад заемащия 20-ата позиция Николоз Басилашвили, който тази седмица ще защитава титлата си в Мюнхен.
Междувременно Димитър Кузманов отстъпи с една позиция до №206, а Адриан Андреев запазва ранкинга си и все още е 358-ми. Александър Лазаров печели четири места и вече е №403, а Александър Донски се изкачва с две позиции до №527.
Габриел Донев и Симон-Антони Иванов също могат да се похвалят с напредък в класацията. Донев напредва с шест места до №821, а Иванов печели пет позиции и от днес е 823-и.
В Топ 10 има само една промяна. Карлос Алкарас, който спечели титлата в Барселона, прогресира с две места и от днес е №9 в света, пробивайки в челната десетка за пръв път в кариерата си, докато шампионът от Белград – Андрей Рубльов, остава осми.
Лидер все още е Новак Джокович, следван от Даниил Медведев, Александър Зверев, Рафаел Надал и Стефанос Циципас.








Канада не успя да победи Ирландия преди старта на Мондиал 2026
Шофьорите от тежката катастрофа в София са карали с над 150 км/ч и нямат спирачен път (+ВИДЕО)
Църковен празник на 6 юни - забрани, поверия и обичаи
Солидарни с жертвите на комунистическия режим: Поклонение в "Белене"
Отбелязваме Петрови заговезни
Eлектромобилите се забавят, но няма връщане назад
Cybertuck стана спасителен автомобил в... Казахстан
Светотатство - Porsche 911 се превръща в комби!
Peugeot E-208 ще получи китайски електромотор
Сребро за Християн Георгиев в Германия
Почина големият треньор по борба Николай Минчев
Роджър Грейси: Надявам се жиу-жицу никога да не стане олимпийски спорт
Джош Хокит предизвика Алекс Перейра: „Алекс Перейра, искам да направя „чама“ на майка ти“
Нарушената мозъчна пластичност при аутизъм може да е обратима
Кои лекарства за кръвно се понасят по-добре според нов анализ
Таргетна терапия удължава живота при платинум-резистентен рак на яйчниците
Как да се предпазим от хепатит A по време на почивка?
Коментари
Напиши коментар08:30 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар